Hyppää sisältöön

Sijoittajasuhdetoimintamme lähtökohtina täsmällisyys, avoimuus ja asiantunteva palvelu

Raision sijoittajasuhdetoiminnan tärkein tehtävä on tukea osakkeen oikeaa arvonmuodostusta välittämällä tietoa yhtiön strategiasta, toiminnasta, toimintaympäristöstä, tavoitteista sekä taloudellisesta tilanteesta siten, että Raisiosta sijoituskohteena muodostuu mahdollisimman oikea kuva.

Tavoitteemme on antaa oikeaa, riittävää ja ajantasaista tietoa säännöllisesti ja tasapuolisesti kaikille markkinaosapuolille.

 

Sijoittajasuhteet ja IR-yhteyshenkilö, Raisio Oyj, Mika Saarinen, johtaja, rahoitus, sijoittajasuhteet ja viestintä

IR-yhteyshenkilö

Mika Saarinen
Talousjohtaja
p. 0400 726 808
mika.saarinen@raisio.com

 

Raisiota seuraavat analyytikot

Ainakin seuraavien välittäjäyritysten analyytikot seuraavat Raisiota sijoituskohteena. Raisio ei vastaa analyyseissä esitetyistä arvioista.

Inderes Oy

Petri Kajaani
puh. 050 527 8680
petri.kajaani@inderes.fi

OP Financial Group

Jussi Mikkonen
puh. 010 252 8780
jussi.mikkonen@op.fi

Carnegie Investment Bank Ab

Iiris Theman
puh. 09 6187 1241
iiris.theman@carnegie.fi

SEB Enskilda

Pete-Veikko Kujala
puh. 09 6162 8578
pete-veikko.kujala@seb.fi

Nordea Markets

Joni Sandvall
Tel. +358 9 5300 5484
joni.sandvall@nordea.com

Haku